Produkty

Využitie zip sáčku v praxi


Leto je tu a bude fajn sa schladiť
Jeden z veľmi príjemných spôsobov ochladzovania sa je usrkávanie ľadovej drte. Na jej výrobu budete potrebovať 2 zip sáčky, jedno menšie a druhé raz tak veľké. Džús, z ktorého chcete vyrobiť drť, ľad a soľ.
Do menšieho vrecka vylejete džús. Pred uzavretím z neho vytlačíte čo najviac vzduchu. Potom vrecko uzavrite a vložíte do väčšieho vrecka. Následne pridáte do veľkého vrecka veľa ľadu.
Ak chcete získať drť relatívne rýchlo, potrebujete znížiť * teplotu topenia ľadu. To dosiahnete pridaním soli. Tou posypete ľad, čím výrazne znížite teplotu topenia. * Veľké vrecko s týmto obsahom zabaľte do uteráka a 10 minút s ním traste.
Po niekoľkých minútach trasenia získate dokonalú osviežujúcu drť.

 

plastove obalky

Keď príde úraz
Opuchnutý vyvrtnutý členok, kto by to nepoznal. Prvé čo býva odporúčané je okamžité ľadovanie. My vám v tomto odseku ukážeme, ako si také vrecko na ľadovania nachystať.
Budete potrebovať zipsové vrecko s jazdcom, vodu a alkohol. * My sme použili 40% alkohol z východu.
Vodu vylejete do vrecka, potom prilejete aj trochu alkoholu. Sáčok s týmto obsahom potom necháte nejaký čas v mrazničke.
Po niekoľkých hodinách si môžete všimnúť vzniknutú drť. Presne kvôli tomuto ste do vody priliali aj alkohol. Na rozdiel od tvrdého ľadu, drť obopne postihnuté miesto oveľa lepšie.

 

 

zip sáčok

Okrem efektívnejšieho ľadovania je veľkou výhodou tohto vrecka aj veľmi nízka cena v porovnaní s rôznymi špeciálnymi chladiacimi sáčkami.
Vákuovo zabalená desiata
Klasická desiata zbalená na cesty väčšinou vyzerá nejako takto.  Obložený chlieb alebo toasty na sladko / na slano zabalený v sáčku. Ak vás čaká náročný, alebo niekoľko dňový trek iste riešite váhu a miesto v batohu. Máme 2 triky ako spoľahlivo dostať z uzatvárateľného vrecka všetok vzduch, aby tousty zostali dlho čerstvé a pritom nezaberali zbytočný priestor.