Dom a byt

Dôvody prečo si postaviť tehlový dom

1. Zdravé a moderné bývanie
Predstavy o vlastnom bývaní sa môžu líšiť, no každý z nás chce pre svoju rodinu zdravé, kvalitné, bezpečné a moderné bývanie. Tehlový dom ideálny na všetky spomenuté požiadavky. Tehly spoločne s primeranou vrstvou vnútornej omietky prirodzeným spôsobom zabezpečujú optimálnu vlhkosť vzduchu v interiéri rodinného domu, čím vytvárajú základné predpoklady pre zdravé a príjemné bývanie. Pri tehlovom dome na tom nebudete o nič horšie ani čo sa týka aktuálnych trendov. K dispozícii máte stovky hotových modelových projektov, ktorým nechýba štýl, elegancia a ani originalita.

dům

2. Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti
Pri výbere stavebného materiálu na rodinný dom v prvom rade prihliadajte na parametre, ktoré vplývajú na celkové tepelnoizolačné vlastnosti obvodového plášťa. Dôležitosť tohto kritéria nie je dramatizovaná ani zveličovaná. Hodnoty prestupu tepla pri murive z tehál hrúbky 50 a 44 cm spĺňajú limity pre stavbu rodinných domov. Tehlový dom vyhovuje prísnym normám už teraz. Pridanou hodnotou tehlového domu je optimálna letná i zimná tepelná pohoda, nízke vykurovacie náklady a ďalšie benefity.

3. Tehly sú výnimočné po každej stránke
Tehly opúšťajú výrobné linky v dokonale suchom stave, vďaka čomu sa môžu pýšiť takmer nulovou výrobnou vlhkosťou. Ak k tomu pripočítame zníženie spotreby malty, alebo dokonca jej úplné vylúčenie z procesu murovania, tak niet divu, že v murive sa nachádza iba minimum stavebnej vlhkosti. Tento fakt v konečnom dôsledku vypovedá v prospech spomenutých tepelnoizolačných parametrov tehlového domu. Pálené tehly si však zaslúžia pozornosť aj pre vynikajúcu požiarnu odolnosť a pre ich objemovú i rozmerovú stálosť. Odborne navrhnutý a precízne postavený tehlový dom tak má prakticky neobmedzenú životnosť.

vila

4. Komplexný systém, rýchla a nekomplikovaná výstavba
Tehly predstavujú ucelené riešenie a ponúkajú komplexný systém rôznych tvaroviek, keramických blokov i stropných nosníkov. Tehly sa rovnako ako iné stavebné materiály nevyhli inováciám a prešli viacerými vylepšeniami. Na ich výrobu v súčasnosti dohliada počítačová technika, vďaka ktorej rozmerové odchýlky brúsených tehál nepredstavujú viac ako jeden milimeter. Presnosť tehál radikálne znížila množstvo potrebného lepidla, čím v podstate zmenila spôsob murovania. Brúsené tehly sa tak môžu spájať buď tenkovrstvovou maltou alebo murovacou penou. Obe technológie murovania výrazne šetria materiál, peniaze i čas. V prípade peny sa čas murovania skráti dokonca až o polovicu. Výsledkom je teda nielen rýchlejšia výstavba tehlového domu, ale aj rýchlejšie sťahovanie sa do vlastného!

4.4
08